volejte Po–Pá: 7–15 h

Školní jídelna

Edookit

Odborné učiliště a praktická škola Brno, Lomená 44

Naši truhláři získali 1. místo v soutěži

Naši truhláři získali 1. místo v soutěži

Soutěž našich truhlářů OU a prš Brno na SŠ a ZŠ Sluneční v Hostinné s názvem „Nechodím sem zbytečně“

Dne 19. 10. 2023 se konala soutěž oboru Truhlářské práce na spřátelené škole SŠ a ZŠ Sluneční v Hostinném, které se zúčastnili tři naši šikovní truhláři. Věděli jsme, že soutěž se skládá ze dvou částí. Teoretická část (test s dvaceti otázkami) a praktická část (výrobek ze dřeva).  Začali jsme v 7.00 hodin a na startovní čáře se představilo 18 dvojic z různých škol, např. Hradce Králové, Ústí nad Labem, Chroustovic aj. První úkol byl vyplnění teoretického testu s dvaceti otázkami. Ten vypracovali žáci OU a prš Brno nejlépe ze všech soutěžících. Dále pokračovali praktickou částí, ve které vyráběli dřevěný tác z dubového dřeva. 

V soutěži se hodnotila povrchová úprava, čistota spojů, dodržení rozměrů, týmová práce a dodržování BOZP po celou dobu výroby. Naši žáci si vedli během soutěže velmi dobře i odborně a právě proto byli vyhlášeni vítězi soutěže a umístitili se na krásném 1. místě. Konkurence byla velká a další týmy předvedly také velice zdařilé výkony. Vědomostmi, které předvedli naši truhláři, nás ujistili, že nemáme žádně obavy o budoucnost tohoto řemesla. Tímto všem soutěžícím, Martinovi Neumannovi, Vojtěchu Valáškovi a Janovi Filipovi Stachovi děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy OU a prš Brno. 

Děkujeme také hostující škole SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné za pozvání a tím možnost účasti na výborně zorganizované soutěžní akci a těšíme se na další spolupráci. 

Za skvělý výkon byli naši žáci odměněni výletem do Hořic, prohlídkou radnice a muzea v Hostinném, na krásnou přehradu Les Království a Hospital Kuks. 

Poděkování patří Mgr. Starobovi a Mgr. Trávníčkovi za přípravu žáků na soutěž.

Skip to content