volejte Po–Pá: 7–15 h

Odborné učiliště a praktická škola Brno, Lomená 44

Odborná exkurze v muzeu papíru

Odborná exkurze v muzeu papíru

V rámci iKAP II se uskutečnila odborná exkurze v muzeu papíru ve Velkých Losinách. Exkurze byla určena pro naše žáky z oboru Knihařské práce.

Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. Žáci si prohlédli výrobu papíru tradičním postupem z bavlny a lnu. Pro svou vysokou kvalitu a staletou trvanlivost se používá zejména ve výtvarném umění, pro významnou osobní i firemní korespondenci, reprezentační účely, k tisku bibliofilií a rovněž v knižní umělecké a restaurátorské praxi. Ručně čerpané papíry a dnešní sortiment exkluzivních výrobků z nich získaly trvalé místo a oblibu u příznivců tradičních českých rukodělných výrobků.

Skip to content